Naručila sam Mliječika triangularis ‘Cristata’ sa vaše web stranice i stvarno sam prezadovoljna! Biljka je prekrasna, zdrava i u odličnom stanju. Vidi se da se jako lijepo brinete o biljkama i da vam je stalo do kvalitete.
10.00 €
Ja sam prekrasna ukrasna Kala ‘Morning Sun’ (Zantedeschia), oduševljavam elegantnim kopljastim listovima i dugotrajnim cvjetovima u bojama prekrasnog izlaska sunca. Raste iz gomolja (slično kao kaladiji), što znači da imam svoj poseban ritam rasta. Iako sam u osnovi vanjska biljka, lijepo ću uspijevati i u unutarnjim prostorima, ako mi osiguraš dovoljno svjetla. Narastem otprilike do 50 cm u visinu i širinu.
Ja sam trajnica, stoga nakon cvatnje moj nadzemni dio počinje žutjeti i odumire – to je potpuno normalno. U to vrijeme odmaram u gomolju, gdje pohranjujem energiju za sljedeću sezonu. Preporučljivo je da mi tada smanjiš zalijevanje i omogućiš razdoblje mirovanja, jer ću tako sljedeće godine ponovno lijepo izrasti i procvjetati. (:
Prirodno stanište: Južna Afrika
10 na zalihi
4,7/5
na temelju mišljenja naših kupaca
99,7%
biljke stižu neoštećene
100%
zdrave i pregledane biljke
14-dnevno
jamstvo na sve narudžbe
Svjetlost
Volim svijetlo mjesto s puno indirektne svjetlosti, a bit ću sretna i s izravnim suncem u jutarnjim i kasnim popodnevnim satima. Ne volim tamne kutke.
Zalijevanje
Zalij me kada je gornji sloj zemlje suh. Na higrometru vlažnost treba biti između 3 i 4. Također me možeš i istuširati.
Temperatura i vlaga
Najviše mi odgovaraju temperature između 16 i 30 °C, a najniža temperatura koju podnosim je 10 °C. Najviše mi odgovara prosječna ili viša vlažnost zraka.
Gnojidba
Tijekom vegetacijske sezone pruži mi hranjive tvari jednom mjesečno. U jesen i zimu ne trebam gnojenje.
Zemlja i presađivanje
Najviše volim zemlju za tropske biljke koja osim crnog treseta sadrži i perlit, malč, kokosov treset i ugljen. Zbog toga je prozračna i ne zadržava previše vlage. Potrebno me je presaditi kada moje korijenje počne izlaziti kroz rupe na dnu lonca.
Bolesti i štetnici
Umjereno sam osjetljiva biljka, pa me povremeno mogu napasti bolesti i štetnici. Najčešće me napadaju paukove grinje, tripsi i lisne uši. Zato me redovito pregledavaj i, u slučaju znakova štetnika, tretiraj me insekticidom ili mješavinom Neem tonika i vode.
Česti problemi
NAPOMENA
Fotografije prikazuju primjer biljke, ne stvarnu biljku koju si naručio_la. S obzirom da je svaka biljka jedinstvena, moguće su manje varijacije. Između prikazane i kupljene biljke moguće su manje razlike u veličini, šarolikosti, broju listova, grana, cvjetova itd.
Prije slanja pažljivo pregledamo sve biljke kako bismo bili sigurni da su zdrave i što sličnije proizvodu na fotografiji. Sve biljke su prvenstveno u plastičnim loncima. Visina posude za biljke može se odrediti pomoću slike s mjernom trakom. Ukrasna posuda nije uključena u cijenu.
Naručila sam Mliječika triangularis ‘Cristata’ sa vaše web stranice i stvarno sam prezadovoljna! Biljka je prekrasna, zdrava i u odličnom stanju. Vidi se da se jako lijepo brinete o biljkama i da vam je stalo do kvalitete.
Posebno mi se sviđa što biljke jako dobro osigurate prilikom slanja, tako da se u transportu ne oštete. Uz to, pakiranje je bila i vrećica koja grije biljke, što me stvarno oduševilo. Zbilja mislite na sve detalje!
Svaki put kad naručim biljke od vas, stignu u odličnom stanju i vidi se da su zaista jako dobro čuvane. Posebno mi se sviđa što prije kupnje mogu pročitati upute o tome kako se brinuti o svakoj biljci.
Biljke iz Džungle imam već duže vrijeme i sve uspijevaju bez problema. Zdrave su, jake i stvarno kvalitetne. Svaka preporuka! Divni ste! 🥰
Fikus ‘Tineke’: 5/5! Stigao je u savršenom stanju, biljka je stvarno prekrasna, s jako zanimljivim listovima. Već ima i novi rast, a trenutno raste pod Sansi 24W žaruljom i odlično napreduje.
Prije tri mjeseca kupila sam monkey monsteru i string of turtle od vas, došle su zapakirane odlično, ni jedan list nije pao, od onda su jako narasle i lijepo se adaptirale. Biljke su jako kvalitetne i bogate.
Više biljaka sam kupila i za poklon i uvijek su lijepo ukorijenjene i bez nametnika, a to mi je jako bitno kada poklanjam.